udržateľné lampy

Udržateľné lampy Nápady na ekologické osvetlenie s vkusom

Zohľadňovanie životného prostredia pri nákupe svietidiel a výber udržateľných výrobkov - to je pre nadšencov interiérového dizajnu popri dizajne čoraz dôležitejšie. Výrobcovia svietidiel venujú pozornosť mnohým zložkám, ktoré nezaťažujú životné prostredie, od používania energeticky úspornej technológie LED až po používanie obnoviteľných surovín a recyklovateľného obalového materiálu. Dôležitými faktormi sú aj krátke prepravné vzdialenosti a možnosť opráv pre dlhú životnosť.


Objavte udržateľné značky

Envolight

Envolight

Všetky svetlá Envolight sa vyrábajú v Európe. Používajú sa udržateľné materiály, ako je bambus, sadra, hlina, sklo, papier a ratan. Pri výrobe drevených svietidiel sa spoločnosť spolieha na drevo s certifikátom FSC. Pre ešte väčšiu udržateľnosť používa značka energeticky úsporné svetlo a 100 % obaly bez plastov. Záruka výrobcu na päť rokov podčiarkuje dlhú životnosť výrobkov.

David Trubridge

David Trubridge

Všetky svietidlá Domus sa vyrábajú vo vlastnom závode v Bad Münder v Nemecku - prevažne z obnoviteľných surovín, najmä z dreva z kontrolovaných pestovateľských oblastí. Všetky svietidlá možno prevádzkovať s technológiou LED alebo sú ňou už vybavené. Na prepravu sa používajú presne padnúce kartónové škatule vyrobené z recyklovaného kartónu, ako aj výplňový materiál z pokrčeného recyklovaného papiera. Všetky svietidlá je možné opraviť aj niekoľko rokov po skončení výroby vo vlastnej dielni, kde je prioritou ručná práca.

Domus

Domus

Alle Domus-Leuchten werden im eigenen Werk in Bad Münder in Deutschland hergestellt - überwiegend aus nachwachsenden Rohstoffen, insbesondere Holz aus kontrollierten Anbaugebieten. Alle Leuchten können mit LED-Technik betrieben werden oder sind bereits damit ausgestattet. Passgenaue Kartonagen aus recyceltem Karton sowie Füllmaterial aus geknautschtem Recycling-Papier finden beim Versand Verwendung. Alle Leuchten können auf noch Jahre nach Produktionsende in der eigenen Manufaktur, in der Handarbeit großgeschrieben wird, repariert werden.

Herzblut

HerzBlut

Všetky svietidlá HerzBlut sa vyrábajú vo vlastnej továrni v nemeckom Sauerlande. Materiály z obnoviteľných surovín od dodávateľov s certifikátom FSC sa používajú v kombinácii s energeticky úsporným svetlom. Pri preprave sa spoločnosť HerzBlut spolieha na ekologické obaly, ktoré zväčša neobsahujú plasty. Ak sa svietidlo rozbije, je možné ho opraviť vo výrobnom závode. Tradičná remeselná výroba je tam totiž veľmi dôležitá - na výrobu niektorých svietidiel sa používa dokonca aj drevo z druhej ruky.

Tagwerk

Tagwerk

Spoločnosť Tagwerk vyrába svietidlá v južnom Nemecku pomocou procesu 3D tlače a získava tekuté drevo a kukuričný škrob ako 100 % biomateriály z Nemecka a Rakúska. Výroba prebieha s nulovým odpadom a nulovými emisiami. Používa sa energeticky úsporná technológia LED. Všetky svietidlá sa dajú rozobrať na tienidlá a elektronické prvky, a preto sú opraviteľné a recyklovateľné. Na prepravu sa väčšinou používajú recyklované materiály.

LZF

LZF Lamps

Spoločnosť LZF Lamps si zakladá na používaní dreva s certifikátom FSC pri výrobe v meste Chiva. Pokiaľ ide o svetlo, spoločnosť používa trvalo nainštalovanú energeticky úspornú technológiu LED. Opravy svietidiel sa môžu vykonávať v továrni v Španielsku, ktorá sa spolieha na tradičnú remeselnú zručnosť, ale aj miestnymi remeselníkmi, aby sa predišlo zbytočnej preprave. LZF Lamps používa recyklovateľné materiály na balenie.


Nakupujte udržateľné svietidlá

Udržateľné stojacie lampy Starostlivé vytvorenie svetelnej atmosféry

Stojacie lampy, ktoré sa zameriavajú na aspekt udržateľnosti, sa spoliehajú na udržateľné materiály a výrobný proces šetriaci zdroje. A to v žiadnom prípade nie na úkor dizajnu alebo svetelného efektu. Prírodné materiály sú totiž absolútne moderné a v kombinácii s príjemným svetlom vytvárajú čistú atmosféru.


Udržateľné stropné svietidlá Prírodný šik na strope

Stropné svietidlá sú vhodnými kandidátmi na všeobecné osvetlenie. Ak poskytujú nielen príjemné svetlo a zaujmú svojím dizajnom, tým lepšie. Dizajnéri udržateľných stropných svietidiel uprednostňujú používanie prírodných materiálov, ako je drevo s certifikátom FSC, a pri výrobe sa spoliehajú aj na ekologickú elektrinu a regionálnosť.


Udržateľné stolové lampy Dlhotrvajúci svetelný efekt flexibilne umiestnený

Stolové lampy sa dajú rýchlo umiestniť na komodu, nočný stolík alebo konferenčný stolík bez akejkoľvek námahy pri inštalácii. A materiály, z ktorých sú vyrobené, hovoria za udržateľné modely. Skutočné diela svetelného umenia sú vyrobené z drevenej dyhy v pravom remeselnom prevedení a klasické modely s prirodzene zrnitými drevenými prvkami sú tiež pútavé.


Udržateľné nástenné svietidlá Pastva pre oči s láskou k životnému prostrediu

Nástenné svietidlá priťahujú pozornosť jednoducho preto, že sú umiestnené vo výške očí. Udržateľné nástenné svietidlá môžu tiež rozprávať príbeh: v ktorom regióne boli ručne vyrobené, ktoré obnoviteľné materiály umožnili ich vytvorenie a ako chránia životné prostredie aj vašu peňaženku, pokiaľ ide o výrobu svetla.

Udržateľné závesné svietidlá Elegancia s hĺbkou

Dizajnéri, ktorí sa venujú téme udržateľnosti srdcom a dušou, vytvárajú skutočné svetelné sochy z prírodných materiálov, ktoré z našich interiérov robia miesto pohody par excellence. Všetky povrchové úpravy, od najjemnejších bambusových vzpier a umne ohýbanej drevenej dyhy až po tekuté drevo a kukuričný škrob z 3D tlačiarne, zaručujú hru svetla par excellence.