Osvetlenie pre priemysel
OSVETLENIE HÁL A PRIEMYSELNÉ OSVETLENIE

Osvetlenie hál pre priemyselné budovy

Priemyselné osvetlenie má významný vplyv na produktivitu a bezpečnosť. Optimalizované osvetlenie hál zvyšuje bezpečnosť na pracovisku a zlepšuje pohodu zamestnancov. Okrem toho je možné optimálne vykonávať všetky pracovné procesy. Na tento účel sa používajú priemyselné svietidlá bez blikania s vysokou svietivosťou a vhodným stupňom krytia IP, ako aj senzory a riadenie osvetlenia DALI v závislosti od konkrétnych požiadaviek.

Udržateľnosť a energetická účinnosť priemyselného osvetlenia

Náš profesionálny, aplikačne orientovaný návrh osvetlenia vám odporučí aj sofistikované osvetlenie hál LED pre priemyselné osvetlenie. LED priemyselné osvetlenie je úsporné a udržateľné a prechod na LED pri starších osvetľovacích systémoch sa z dlhodobého hľadiska oplatí.

Pri plánovaní osvetlenia zohľadňujeme okrem iného

  • Správne usporiadanie a rozmiestnenie LED svietidiel

  • Vysokokvalitné kryty pre nízku stratu jasu a vysokú kontrolu oslnenia

  • interakciu s architektúrou miestnosti a odrazovými vlastnosťami

Závesné svietidlá v priemyselnej hale

Nemecký zákon o energii v budovách (GEG) a norma DIN V 18599 stanovujú jasné požiadavky na väčšiu udržateľnosť osvetlenia. Nemecká rada pre udržateľné budovy (DGNB e.V.) oceňuje systémy riadenia osvetlenia vo svojom bodovom systéme.

Individuálne riadenie osvetlenia, napríklad pomocou priemyselných svietidiel so snímačmi, ponúka ďalší potenciál úspor. Na druhej strane, pohodu zamestnancov zlepšuje aj priemyselné osvetlenie so svietidlami s podporou HCL, ktoré prispôsobujú intenzitu osvetlenia a teplotu farieb prirodzenému biorytmu.

Pracovník s prilbou

Právne požiadavky na priemyselné osvetlenie

Na priemyselné osvetlenie sa vzťahuje aj mnoho právnych požiadaviek. Tie sú uvedené v ASR A3.4 a okrem iného upravujú určité minimálne úrovne osvetlenia pre konkrétne pracovné priestory, ako aj rôzne vlastnosti osvetlenia hál, napríklad hodnotu oslnenia.

Dobré svetlo potrebuje odborné poradenstvo

Návrh osvetlenia

Náklady na údržbu osvetlenia haly

Z hľadiska nákladov na údržbu priemyselného osvetlenia predstavujú LED svietidlá obrovské zlepšenie. Bežné svetelné zdroje, ako sú kompaktné žiarivky alebo výbojky, sa rýchlo pokazia, zožltnú alebo začnú blikať. Náklady na údržbu

1. materiálové náklady na náhradné svetelné zdroje a príslušenstvo

2. náklady na prácu a údržbu

3. ochrana a trvanie záruky

Výpočet nákladov na údržbu

Na druhej strane LED osvetlenie hál ponúka vďaka dlhej životnosti bezúdržbové svetlo až na 30 rokov, ktoré je navyše vďaka výrazne lepšej svetelnej účinnosti výrazne energeticky úspornejšie. Naša služba plánovania osvetlenia vám pomôže vybrať efektívny a úsporný systém osvetlenia, ktorý je prispôsobený daným podmienkam.

Zoznámte sa s našimi produktmi

Životnosť

LED vs. normálne

Vysokokvalitné LED diódy majú životnosť až 100 000 prevádzkových hodín a sú až o 90 % energeticky úspornejšie ako bežné žiarovky. Tie dosahovali maximálnu životnosť len okolo 1 000 hodín a boli tiež náchylné na časté prepínanie.

Typ osvetľovacieho prostriedku Životnosť (v hodinách) Lumen Čas horenia (pri 60 hodinách/týždeň)
Žiarovka 1.000 h 0,3 roka
Halogénová žiarovka 2.000 - 4.000 h 0,6 - 1,2 roka
Úsporná žiarovka 10.000 h 3 roky
LED lampa 15.000 - 100.000 h 5 - 32 rokov
Kvalita: bez blikania, rovnomerná, bez odleskov

Pre priemyselné osvetlenie je nevyhnutná vysoká kvalita. Vysokokvalitné osvetlenie hál LED vydrží mimoriadne dlho, a preto je prakticky bezúdržbové. Má výrazne nižšiu spotrebu, takže sa efektívne šetria náklady, a navyše nebliká, neoslňuje a poskytuje homogénne svetlo.

HCL

Osvetlenie zamerané na človeka (HCL) sa vzťahuje na priemyselné osvetlenie, ktoré sa prispôsobuje prirodzenému biorytmu ľudí, a teda aj zamestnancov. Farebné spektrum svetla sa automaticky prispôsobuje spektru slnečného svetla: teplá biela ráno, studená biela na poludnie a večer svetlo pri západe slnka. Táto imitácia zlepšuje pohodu a produktivitu zamestnancov.

Sieťové osvetlenie v priemyselnom sektore

DALI a LED osvetlenie haly

DALI je rozšírené, spoľahlivé rozhranie alebo zbernicový systém na ovládanie svietidiel, ktorý je v súlade s modernou technológiou LED. Bežné svietidlá sa často stmievali pomocou fázových stmievačov na nábežnej/odbežnej hrane. V našom návrhu osvetlenia podporujeme integráciu systému DALI so špeciálnymi LED ovládačmi v závislosti od individuálnych okolností a možností. Ponúkame aj riešenia na ovládanie DALI prostredníctvom rádia a brány na komunikáciu medzi DALI a rôznymi systémami inteligentných budov.

Kontakt

Spracovanie údajov vyplývajúcich z použitia nášho kontaktného formulára podlieha našim Zásadám ochrany osobných údajov.