Lampy priemyselného dizajnu Mestské bývanie v modernom štýle loftu

Fascinujúca atmosféra podkrovia: industriálny štýl má rustikálny, netradičný továrenský šarm. Návrhy osvetlenia založené na priemyselných vzoroch sa opierajú o zaujímavé detaily, ako sú rúrky či ventily. Skutočnosť, že industriálny štýl môže byť napriek všetkým rustikálnym prvkom tiež útulný, je veľkým tajomstvom tohto štýlu bývania. Nikde inde nevyzerá ležérna kombinácia chladného kovu, neošetreného dreva a rustikálneho betónu tak útulne!

Objavte štýly

Nakupovať teraz


Čo je typicky priemyselné? Kov, hrdza a odlupujúca sa farba - to všetko v domácom prostredí!

Industriálny štýl pochádza z obdobia, keď umelci premenili lacno prenajaté továrne na skutočné obytné priestory. Dnes ide skôr o to, aby sme svojmu obytnému priestoru dodali trochu továrenského šarmu. Často prostredníctvom nábytku, napríklad svietidiel. A pretože nám majú dodať útulnosť rovnako ako v každom inom modernom štýle bývania, lampy v industriálnom dizajne vyžarujú príjemnú teplú bielu farbu.

Rustikálne vyrobené z kovu Nápady na osvetlenie s módnym továrenským šarmom

Lampy s priemyselným dizajnom vyzerajú masívne, robustne a úplne cool! Vďaka detailom, ako sú nity, škvrny od hrdze a hrče, sa do našich obytných priestorov dostáva čaro továrne. Takmer vždy ide o kov s lesklým, matným alebo hrdzavým povrchom. Čo je potrebné na dosiahnutie dokonalej prezentácie? Dostatok priestoru - nemusí to byť veľkomestský loft!

Trend na troch nohách Trojnožky s priemyselným vkusom

Statívové svetlá sú pôvodne odvodené od statívov fotoaparátov, štúdiového alebo ateliérového osvetlenia. Otvorené kovové tienidlá, ako aj masívne drevené alebo kovové nohy charakterizujú statívové svietidlá v industriálnom štýle. Ak je výhľad na svietidlo bez prekážok, na atraktívny svetelný efekt sú najvhodnejšie žiarovkové svetelné zdroje s ich nostalgickým šarmom.

Použitý vzhľad vintage loftu Autentické kúsky v industriálnom štýle

Zatiaľ čo pre autentickejší podkrovný nábytok môžete zájsť na blší trh, priemyselné svietidlá nikdy nie sú príliš "staré" alebo opotrebované predmety. Vintage vzhľad so všetkými jeho zámernými vychytávkami, ako je napríklad odlupujúca sa farba, je obľúbeným štýlovým prostriedkom pre svietidlá v priemyselnom štýle. Robustný továrenský vzhľad sa tak umne spája s moderným životným štýlom!

Svetelný betónový chlad Trendový materiál pre priemyselné interiéry

Betónové svietidlá prepožičiavajú našim štyrom stenám neokázalý chlad industriálneho štýlu. To, čo dodáva stenám a podlahe rustikálny šarm, je zároveň skutočnou pastvou pre oči ako svietidlo. Pokojná sivá farba, drsná haptika, nenápadné, ale mnohotvárne vzory vytvárajú elegantnú váhu a osobnosť. To pravé pre industriálny štýl!Tip: Kombinácia materiálov s drevom alebo meďou vždy funguje!

V podkroví farebne Farebné akcenty v priemyselnom štýle

Aj v industriálnom štýle môžu šikovne použité farebné akcenty upútať pozornosť. Výrazné zelené, modré alebo žlté farby v typických tvaroch priemyselných svietidiel pôsobia sviežo a zároveň chladne. Či už ako závesné svietidlo nad masívnym dreveným stolom, alebo ako stojaca lampa v útulnom čitateľskom kútiku: svetlé farby lichotia podkrovnému priestoru!

Jedna lampa nestačí! Priemyselné lampy s viacerými horákmi v loftovom štýle

Súčasným trendom sú svietidlá s viacerými svetelnými zdrojmi alebo dokonca s viacerými tienidlami na jednom ráme - okrem iného v industriálnom štýle. A práve tu sa stávajú obzvlášť nezvyčajnými a netradičnými: napríklad keď lampy visia na konci šikmých trubíc alebo keď sú umiestnené v klietke. Absolútna pastva pre oči v modernom podkrovnom prostredí!